Phytopharm Klęka 0-1 Sparta Miejska Górka

Sparta Miejska Górka

0

:

1

Drużyna Phytopharmu Klęka w drugiej kolejce Red Box klasy okręgowej przegrała na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce z zespołem Sparty Miejska Górka 0-1 (0-0). Zwycięskiego gola goście zdobyli strzałem z około 35 metrów w 67. minucie meczu. Dodatkowo w pierwszej połowie nasz obrońca Dariusz Józefiak doznał złamania czwartej kości śródręcza prawej dłoni.

Oto jak mecz skomentował trener Phytopharmu Klęka - Marcin Lewandowski:

Piłka jest okrutna. Przegraliśmy mecz, w którym byliśmy lepszym zespołem. Przeciwnicy oddali jeden celny strzał w światło bramki i wygrali. To było bardzo dobre i zaskakujące uderzenie z około 30 metrów. W pierwszej połowie do 30. minuty prowadziliśmy grę, nie pozwalając przeciwnikowi na stworzenie jakiejkolwiek sytuacji bramkowej. W tym czasie stworzyliśmy sobie dwie stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Po przerwie na uzupełnienie płynów w nasze szeregi wkradła się nerwowość i chaos. Druga połowa to znów przewaga naszego zespołu i marnowanie kolejnych dogodnych sytuacji.  Brakuje nam niestety skuteczności, a niewykorzystane sytuacje okrutnie się zemściły. Gramy ładną piłkę, ale za to nie dostaje się punktów. Za tydzień musimy się przełamać w Chwałkowie, bo po każdej kolejnej porażce będzie coraz trudniej się podnieść.

Red Box klasa okręgowa, grupa: wielkopolska V - 2. kolejka
16 sierpnia 2020, 14:00 - Klęka (Stadion Gminny im. Zygmunta Woźniaka)
Phytopharm Klęka 0-1 (0-0) Sparta Miejska Górka
Damian Gmerek 68

Phytopharm: 89. Marcin Lewandowski - 16. Norbert Parus, 3. Marcin Parus, 4. Stanisław Kiel, 18. Dariusz Józefiak (46, 5. Arkadiusz Cepa) - 17. Krzysztof Zawacki, 7. Eryk Kowalski - 11. Hubert Łukaszczyk, 8. Michał Rzepa, 10. Łukasz Zawacki (71, 15. Albert Jańczak) - 9. Michał Bogusz (46, 6. Michał Parus). Nie zagrali: 14. Patryk Idczak, 19. Emanuel Rowecki.
trener: Marcin Lewandowski.

Sparta: 1. Igor Skrzypczak - 3. Robert Siecla, 4. Tomasz Malchrzycki (64, 9. Mateusz Pernak), 5. Kacper Zimny, 10. Łukasz Kaczmarek (87, 16. Mikołaj Duszak), 13. Zbigniew Rak, 17. Bartłomiej Nowak (75, 2. Albert Szafrański), 18. Michał Łysiak (55, 14. Kacper Subera), 19. Mariusz Niedźwiedź, 21. Marcin Hądzlik, 77. Damian Gmerek. Nie zagrali: 99. Kacper Tomkiewicz, 6. Jakub Walkowiak, 15. Przemysław Przewoźny.
trener: Mariusz Frąckowiak.

żółte kartki: Norbert Parus, Michał Parus, Eryk Kowalski - Michał Łysiak.